Styl angielski w sypialni – jak go dobrze zaaranżować?

Styl angielski w sypialni – jak go dobrze zaaranżować?

Sypialnia w stylu angielskim to projekt, który umiejętnie łączy kontrasty. Z jednej strony klasyczna; z drugiej wygodne, eleganckie i domowe; konwencjonalne i eklektyczne. Miękkie tkaniny, kolorowe wzory i wygodne umeblowanie to idealna formuła relaksu, wzorowana na języku angielskim.

Meble i dodatki do sypialni w stylu angielskim

Na początek przyjrzyjmy się charakterystyce wnętrza prosto z Wysp Brytyjskich. Styl angielski definiuje z jednej strony pragnienie swojskości i wygody, az drugiej elegancja. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę jego wiktoriańskie pochodzenie – wzorowano go na wnętrzach dworu i siedziby ówczesnej arystokracji i zamożnych mieszczan. Niektórzy ten styl łączą także ze stylem rustykalnym, gdzie dominuje prostota i bliskość natury – dowiedz się więcej o wnętrzach i meblach rustykalnych na stronie www.przemeblowanie.pl.

W rezultacie możesz czerpać pomysły na układ sypialni w stylu angielskim z różnych źródeł, bez obawy o eklektyzm. Pamiętaj, aby wybrać jasną paletę kolorów, łącząc biel, ecru, beż i szarość z czystym błękitem, różem, koralem, zielenią i żółcią. Wybierz modele o pokaźnych kształtach dla swoich mebli – w brytyjskiej sypialni drewniana podłoga idzie w parze z warstwami miękkich tekstyliów, polerowane powierzchnie mieszają się z emocjonalną fakturą, a wykwintne dekoracje łączą się z pięknymi kwiatowymi motywami.

Materac w stylu angielskim to szeroki, rozłożony mebel z nogami, które mogą być wykonane z twardego drewna lub stali, ale zwykle są tapicerowane. Najważniejszym elementem jest oczywiście poduszka, która musi być gruba i estetyczna zgodnie z wyjątkowymi wymaganiami użytkownika.

Jakie dekoracje najlepiej sprawdzą się w angielskiej sypialni?

Fotel, taki jak popularny fotel z pierścieniem lub bardziej surowy fotel biurowy, sprawdzi się również w sypialni w stylu angielskim. Z kolei masywne fotele z okrągłymi podłokietnikami i pluszowymi poduszkami są wyjątkowo brytyjskie. Ich ciała są często przykrywane pokrowcem, który zazwyczaj zdobią jasne kwiaty.

Pochylona sypialnia w stylu angielskim nabierze charakteru minionej epoki, zwłaszcza jeśli zastosujesz rustykalne, kwieciste motywy. Gładkie, błyszczące tkaniny o bardziej formalnym odcieniu mogą dobrze funkcjonować w takim otoczeniu.