Futuryzm, jako styl aranżacji wnętrz – co warto wiedzieć?

Futuryzm, jako styl aranżacji wnętrz – co warto wiedzieć?

Style aranżacji wnętrz, to temat rozbudowany i wbrew pozorom, niełatwy, jeśli chodzi o elementy, pojęcia oraz wiedzę, jaka zawiera się w jego obszarze.

Istnieje kilkanaście stylów dekoracji oraz wystroju pomieszczeń, które związane są zarówno ze sztuką jak i architekturą. W tym wpisie, dowiemy się na czym polega styl, nazywany powszechnie futuryzmem.

Dokonania awangardy oraz styl oparty na “przyszłość i nowoczesność”

Pomysłodawcą stylu futurystycznego był Antonio Sant’Elia, który był z wykształcenia architektem, pochodzącym z Monfalcone we Włoszech. Swoją bogatą działalnością, Sant’Elia, zainspirował rozwój nowego kierunku w architekturze wnętrz.

Dzięki niemu, futuryzm, przeszedł również przez ściany XX – wiecznych budynków i przesycił swoimi rozwiązaniami, wszystkie elementy składające się na wystrój wnętrza inspirowany właśnie tym stylem. Aranżacje oparte na idei przyszłości, nie są ograniczone jakąś konkretną metodą, która mogłaby decydować o jednakowości lub jednoznaczności doboru, wybranych przez nas  elementów, które złożą się na pełne wyposażenie naszego domu czy też mieszkania.

Więcej o interesujących pomysłach na aranżacje wnętrz znajdziesz w serwisie: https://www.noweinspiracje.pl/.

Na czym polega aranżacja wnętrz w stylu futurystycznym?

Główna zasada futuryzmu, polega na zaprzeczeniu temu, czym jest tzw. przeszłości oraz obowiązująca nas wszystkich teraźniejszości.

To zaprzeczenie, w odniesieniu do stylu aranżacji wnętrza, nie jest oczywiście związane z chaosem, łamaniem wszelkich praw czy też z natychmiastowym zniszczeniem, wszystkiego tego, co stanowi naszą użytkową własność. Decydując się na tego typu działanie, moglibyśmy spodziewać się tego, że sami zafundujemy sobie nie byle jakie problemy, wynikające z naszego nieakceptowanego społecznie, zachowania.