Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto! Nieszczelne okna to nawet 35% więcej kosztów ogrzewania!

Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto! Nieszczelne okna to nawet 35% więcej kosztów ogrzewania!

Nie ma wątpliwości, że okna w domu są niezbędne, ale mogą kosztować dużo pieniędzy, jeśli chodzi o energię.  Faktem jest, że okna pozwalają na łatwy przepływ powietrza.  W efekcie mogą stanowić ogromną część twojego zużycia energii.

W rzeczywistości ci, którzy mają okna, które nie zapewniają wystarczającej ilości izolacji, mogą oczekiwać, że nawet 35% strat może pochodzić z ich okien! Innymi słowy-  35% kosztów energii, którą zużywasz, może pochodzić z nieszczelnych okien.

Czy powinieneś wymienić?

Aby naprawić ten problem, możesz zrobić kilka rzeczy.  Po pierwsze, jest to przypadek, w którym będziesz chciał dokładnie rozważyć korzyści z wymiany okien.  Jeśli masz starsze okna, może być konieczna ich wymiana.
Okna w domu należy wymieniać w dowolnym miejscu od co dziesięciu do dwudziestu lat w zależności od rodzaju okna i jego izolacji.  Nie chodzi jednak o ich wiek, a o sposób, w jaki pracują.

To, czego szukasz, to dobry poziom ochrony.  Chcesz, aby w miesiącach zimowych pozostało ciepło, a zimno.  Flip flop to na letnie miesiące.  Niemniej jednak może to być trudne w przypadku starszych okien.

Te, które mają mniej niż dwie tafle szkła, należy wymienić, aby uzyskać dodatkową efektywność energetyczną, jeśli pozwala na to budżet.

Jeśli są pęknięcia, pęknięcia i inne obszary, w których okno jest naruszone, również należy je wymienić bez wątpienia.

Ale jeśli chodzi o wymianę okien, nie trzeba kupować najdroższego z nich.  Ponieważ okna w Twoim domu stanowią tak duży, duży wydział zużywanej przez Ciebie energii, chcesz kupić najwyższej jakości, energooszczędne okna, jakie tylko możesz.

Powinny wyglądać tak, jak chcesz, ale ważniejsze jest, aby zamiast tego uzyskać takie, które utrzymają temperaturę nawet w całym domu.

Koszt wymiany okien jest spory, ale faktem jest, że mogą one bardzo oszczędzić.

Możliwe, że chcesz poczekać kilka dodatkowych miesięcy przed zakupem okien i to jest w porządku.  W międzyczasie, dlaczego nie rozważyć żadnej z tych innych wskazówek dotyczących okien, aby zaoszczędzić pieniądze?

Kontrola świecy

Nie zawsze możemy wyczuć lub zobaczyć przeciąg, który powoduje Twoje okno.  Aby pomóc Ci sprawdzić, czy rzeczywiście przez którykolwiek obszar okien wpada powietrze, użyj testu świecy.

  • Weź świeczkę (lub możesz użyć kawałka lekkiej nici, jeśli chcesz) do okien.  Zrób to w wietrzny dzień, w którym poruszają się drzewa.
  • Następnie poprowadź świeczkę lub nitkę wzdłuż krawędzi i szyb.  Zrób to powoli, aby nie przesuwać ognia świecy ani nici bardziej niż to konieczne.  Zwróć uwagę, gdzie porusza się świeca lub nić.  Jeśli z jakiegoś obszaru dochodzi do ruchu, jest to natychmiastowy problem, którym należy się zająć.
  • W przypadku ruchu, natychmiast napraw to uszkodzenie.  Wyrzucasz (lub wypuszczasz) swoje pieniądze.

Gdy już wiesz, gdzie faktycznie znajdują się problematyczne obszary z twoimi oknami, możesz je naprawić. Jeśli chcesz wymienić uszczelnienie wewnątrz lub na zewnątrz okien swojego domu, konieczne jest najpierw całkowite usunięcie i wyczyszczenie wszelkich pozostałych uszczelnień.  Czysta warstwa zapewni dokładne dopasowanie do nowej aplikacji.

Weź również pod uwagę striptiz pogodowy.  Możesz teraz kupić samoprzylepną piankę, a także zwinięte gumowe uszczelnienia pogodowe, które można dodać do praktycznie każdego okna. Są one po prostu stosowane i mogą natychmiast zaoszczędzić niezliczone dolary na rachunku za energię w domu.

Możesz je również łatwo kupić.

1 thoughts on “Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto! Nieszczelne okna to nawet 35% więcej kosztów ogrzewania!

  1. Trafne spostrzeżenie, przez nieszczelne okna czuć nawet powiew chłodu z zewnątrz.

Comments are closed.