Projekty domów parterowych – dlaczego są takie modne?
Domy parterowe, określane inaczej bungalow, to rozwiązanie idealne dla mieszkańców, którzy cenią sobie niezakłócony kontakt z naturą. Bezpośrednie połączenie z ogrodem dostępne dla każdego pomieszczenia w domu, to rarytas godny uwagi. Jednym z największych atutów domów parterowych jest brak schodów. Z kolei obecne nowoczesne projekty domów jednopiętrowych pozwalają na nietuzinkowe wykończenie, które codziennie będzie cieszyć oko właścicieli.
Gotowe projekty domów parterowych – modne i estetyczne rozwiązania
Projekty domów jednorodzinnych parterowych najczęściej rozplanowane są w obrębie jednej kondygnacji. Wiąże się to ze znacznie większą powierzchnią zabudowy, ponieważ wszystkie pomieszczenia znajdują się w przyziemiu. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie plany domów parterowych wymagają ogromnych działek. Przeciwnie, wiele małych domów parterowych zostało zaprojektowane z myślą o mniejszych działkach.
Nowoczesne projekty domów parterowych – różne formy i oblicza
Projekty domów parterowych dostępne w rynkowej ofercie, to kategoria obejmująca różnorodne domy: zwieńczone, dachem płaskim, drobne domy drewniane, nowoczesne domy, obiekty wolnostojące przeznaczone do zbliźniaczenia. Wiele różnych konstrukcji, stylów i form i podążających za nimi kosztów budowy domu, które pozwalają inwestorom na wybranie idealnego dla siebie projektu domu. Wszystkie możliwości są dla Państwa dostępne od ręki w kolekcji projektów domów parterowych.
Na co zwracać uwagę przy wyborze projektów domów parterowych?
Doskonały projekt domu parterowego wymaga precyzji w określaniu własnych potrzeb i oczekiwań. Dlatego jeśli przystępują Państwo do wyboru projektu architektonicznego Waszego przyszłego domu, zdecydowanie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, takich jak:
- dokładnie sprawdzić wytyczne tzw. miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy, które wydawane są przez gminę,
- dokładnie wykonać analizę wymiarów działki oraz możliwości usytuowania na niej działki, aby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami prawa budowlanego,
- dokładnie przeanalizować indywidualne wymagania inwestora oraz domowników w zakresie funkcjonalności bryły domu.
Zanim jeszcze projekt domu parterowego zostanie wybrany, należy sprawdzić możliwości techniczne budowy domu na konkretnej działce. Zatem pomocne będą wytyczne z miejscowego plany zagospodarowania przestrzennego. To właśnie dzięki niemu można wskazać maksymalną liczbę kondygnacji w budynku, co może powodować, że jedynym możliwym rozwiązaniem będzie dom parterowy z poddaszem użytkowym.